Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul pentru concediul prenatal?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul pentru concediul prenatal?

Buna ziua,
Ma puteti ajuta sa inteleg temeiul legal al bazei de calcul pentru concediul prenatal (cel de 126 zile) , in situatia veniturilor de mai jos:
Aprilie - CIC primul copil
18Mai - CIC + salariu + stimulent insertie
Iunie - salariu + stimulent
Iulie - salariu + stimulent
Aug - salariu + stimulent
28 Sept - intru in CM ptr gemeni, deci salariu + stimulent + 3 zile CM (care e baza de calcul?)
Oct - CM (care e baza de calcul?)
Nov - CM (care e baza de calcul?)
9 Nov s-au nascut gemenii
Dec - CM (care e baza de calcul?)

Sper sa fie inteleasa intrebarea mea.

Multumesc!
george-neagu, moderator