Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, modificarea legii nr. 207 din 18 septembrie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, modificarea legii nr. 207 din 18 septembrie 2020 afectează ...

Buna ziua,

modificarea legi nr. 207 din 18 septembrie 2020 afecteaza intr un fel persoanele care beneficiaza de grupa 2 de munca... adica daca sunt din zona afectata... mi se vor aduga in plus 2 ani pentru a iesi la pensie mai devreme plus ani de grupa 2 sau trebuie sa aleg dintre cele doua? Multumesc .
Nu se cumuleaza. Practic, primesc cei 2 ani reducere la varsta de pensionare, numai persoanele care nu au beneficiat de grupa de munca primita de la locul de munca.