Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna, am cumparat un autoturism, si in contractul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna, am cumparat un autoturism, si in contractul de vanzare ...

Buna, am cumparat un autoturism, si in contractul de vanzare cumparare, vanzatorul a semnat confirmand ca a primit valuarea masinii, si eu apii an semnat ca am platit masina. Acuma am primit instiintare de la avocat ca trebuie sa platesc masina sau sa o returnez altfel ma da in judecata. Sunt foarte confuz de aceasta cerere avand in vedere ca in contract a semnat ca a primit banii si am verificat, nu e nici o clauza sa specifice ca banii nu au fostt bani sau ca doar o parte din valuarea masinii a fost achitata. Aveti idee daca are vreo sansa in instanta sa ma faca sa platesc masina de 2 ori?
cine va notifica, vanzatorul prin avocat ? sau cine ?
trimiteti inapoi raspuns ca ati platiti cf contractului de cumparare..

gi-jane2 a scris:

cine va notifica, vanzatorul prin avocat ? sau cine ?
trimiteti inapoi raspuns ca ati platiti cf contractului de cumparare..

Vanzatorul prin avocat. Chiar nu inteleg ce avocat ar trimite o asa scrisoare la cineva cand in contract scrie e semnat de vazator ca a primit banii pe masina.
o fi notificare de la avocat ?
vedeti care ii e numle cautati-l in tabloul avocatilor si luati legatura cu el direct.
~ Conținut șters la cerere ~
Și eu sunt de părere că nu ar trebui să vă faceți nicio problemă. Nu pot să cred că un avocat și-ar pune numele pe o astfel de notificare.