Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Bună ziua. Am și eu o întrebare am un contract la o ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Bună ziua. Am și eu o întrebare am un contract la o agenție ...

Bună ziua. Am și eu o întrebare am un contract la o agenție de amanet din oraș și 1 cunoștință a reușit sa extragă fără consimțământul meu 1 copie a acestuia de la un angajat. Nu exista protecția datelor cu caracter personal. Ce se poate face în aceasta situatie
Plangere la Autoritatea de supraveghere a protectiei datelor și/sau cerere în instanță pentru recuperarea unui eventual prejudiciu.

Opre10 a scris:

Bună ziua. Am și eu o întrebare am un contract la o agenție de amanet din oraș și 1 cunoștință a reușit sa extragă fără consimțământul meu 1 copie a acestuia de la un angajat. Nu exista protecția datelor cu caracter personal. Ce se poate face în aceasta situatie