avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Bună ziua. Am și eu o întrebare am un contract la o ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Bună ziua. Am și eu o întrebare am un contract la o agenție ...

Bună ziua. Am și eu o întrebare am un contract la o agenție de amanet din oraș și 1 cunoștință a reușit sa extragă fără consimțământul meu 1 copie a acestuia de la un angajat. Nu exista protecția datelor cu caracter personal. Ce se poate face în aceasta situatie
Cel mai recent răspuns: Cristina Filimon , Avocat 19:56, 9 Decembrie 2020
Plangere la Autoritatea de supraveghere a protectiei datelor și/sau cerere în instanță pentru recuperarea unui eventual prejudiciu.

Opre10 a scris:

Bună ziua. Am și eu o întrebare am un contract la o agenție de amanet din oraș și 1 cunoștință a reușit sa extragă fără consimțământul meu 1 copie a acestuia de la un angajat. Nu exista protecția datelor cu caracter personal. Ce se poate face în aceasta situatie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. am și eu un contract la 1 amanet din oraș iar 1 ... Opre10 Opre10 Bună ziua. Am și eu un contract la 1 amanet din oraș iar 1 cunoștință a făcut rost de acest contract fără consimțământul meu de la un angajat. Nu ... (vezi toată discuția)
Folosirea numelor fostilor angajati pe site-ul fostului angajator.... ionelu78 ionelu78 Buna ziua, Pe site-ul fostului meu angajator apar eu impreuna cu inca 4 colegi desi nu mai suntem nici unul angajatii acestei firme. La sectiunea ... (vezi toată discuția)
Date personale facute publice bogobogobogo bogobogobogo Buna ziua In cazul in care o persoana imi publica pe un site sau pe un blog datele personale (CNP , domiciliu actual , vechiul dmiciliu si alte date cu ... (vezi toată discuția)