Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua am si eu o intrebare anul trecut am fost ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua am si eu o intrebare anul trecut am fost oprit de chatre ...

Buna ziua am si eu o intrebare anul trecut am fost oprit de chatre politia de frontiera la care au constata ca am numere straine expirate dar de fapt au fost false eu nu am stiut am cuparat pentru sora mea masina la care miau facut dosar penal de un an de zile astept si nu mia venit nimic instintare permisul de conducere nu milau luat iar acum ma chemat la post pentru audieri ce se intimpla ?? Imi suspenda permisul sau nu am alte antecedente penale nici macar amenda sunt curat e sigurul dosar ca mi sa facut permisu mil suspenda sau nu va rog saimi spunetii sau mil anuleaza azi voii reveni cu o alta recezie ce se va intimpla mutumesc frumos
Va aduc la cunostinta drepturile si obligatiile pe care le aveti in calitate de suspect si va intreaba daca intelegeti sa dati declaratie. Aveti dreptul sa fiti asistat de avocat.
Astazi am fost mia adus la cunostinta si am dat din nou declaratie acum eu am intrebarea permisul imi va fi suspendat sau anulat dupa un an de zile din chîte am fost informa daca nu milau luat atunci acum spune că doar procurorul va lua decizia asta