Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata sumelor datorate proprietarilor de teren
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata sumelor datorate proprietarilor de teren

Prin Legea Vanatorii se impune plata unor sume către propietarii de teren, în baza solicitării acestora sau a facturii emise. În cazul în care nu a exista astfel de solicitări /facturi, în acest moment se poate solicita retroactiv aceste sume? Și dacă DA, pe câți ani în urma? Ce prevederi legale exista, în acest sens!? Mulțumesc!
george-neagu, moderator