Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... In revisal pentru somaj tehnic suport de stat ,pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

In revisal pentru somaj tehnic suport de stat ,pentru restrictii ...

In revisal pentru somaj tehnic suport de stat ,pentru restrictii epidemiologice ,este obligatoriu sa trecem perioada pentru starea de alerta,( 14.11 respectiv 14.12.2020) sau putem lasa numai data inceperii suspendarii si ulterior cand inceteaza definitiv restrictiile sa trecem si data de final a incetarii suspendarii? Sau trebuie sa prelungim fiecare perioada in revisal?
In Revisal se inregistreaza : perioada, cauzele de suspendare și data încetării suspendării contractului individual de muncă,de muncă.
Daca nu am trecut in Revisal decat data inceperii sustendarii pentru somatul tehnic pot astazi , duminica sa modific in Revisal si sa operez data incetarii suspendarii , urmatoarea perioada de alerta (15.01.2021 daca nu se prelungeste din nou)?
Puteti corecta sau modifica in REVISAL.