Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta vechime-somaj tehnic(stare de urgenta)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta vechime-somaj tehnic(stare de urgenta)

Buna ziua. Am de completat o adev de vechime si nu stiu cum se trece suspendarea CIM pe perioada starii de urgenta si cea de alerta? A avut suspendat cim de pe 03.04-01.06. Ce salariu se trece in adev? Cel de incadrare sau cel care l-a avut pe toata perioada somajului tehnic?Multumesc
Se mentioneaza :
- suspendat c.i.m. in baza art .... din Codul Muncii, data inceperii suspendarii, indemnizatia bruta , decizia in baza careia s-a efectuat supendarea

- prelungit supendarea , data de la care s-a prelungit suspendarea, indemnizatia bruta , decizia in baza careia s-a efectuat prelungirea;

- data incetarii suspendarii si reluarii activitatii, salariul, decizia in baza careia s-a efectuat incetarea suspendarii
Multumesc mult pentru raspuns