avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 378 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta vechime-somaj tehnic(stare de urgenta)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta vechime-somaj tehnic(stare de urgenta)

Buna ziua. Am de completat o adev de vechime si nu stiu cum se trece suspendarea CIM pe perioada starii de urgenta si cea de alerta? A avut suspendat cim de pe 03.04-01.06. Ce salariu se trece in adev? Cel de incadrare sau cel care l-a avut pe toata perioada somajului tehnic?Multumesc
Cel mai recent răspuns: carmenciovica , utilizator 15:05, 9 Iunie 2020
Se mentioneaza :
- suspendat c.i.m. in baza art .... din Codul Muncii, data inceperii suspendarii, indemnizatia bruta , decizia in baza careia s-a efectuat supendarea

- prelungit supendarea , data de la care s-a prelungit suspendarea, indemnizatia bruta , decizia in baza careia s-a efectuat prelungirea;

- data incetarii suspendarii si reluarii activitatii, salariul, decizia in baza careia s-a efectuat incetarea suspendarii
Multumesc mult pentru raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinta vechime - somaj tehnic-stare de urgenta carmenciovica carmenciovica Buna ziua. Am de completat o adev de vechime si nu stiu cum se trece suspendarea CIM pe perioada starii de urgenta si cea de alerta? A avut suspendat cim de pe ... (vezi toată discuția)
Data suspendare cim in revisal 5 alexandra24 alexandra24 Buna ziua,as vrea sa stiu si parerea dvs referitor la ce data incetare trecem in cazul suspendarilorEu am incercat pt cineva de ex. cerere cfp ... (vezi toată discuția)
In revisal pentru somaj tehnic suport de stat ,pentru restrictii ... camila2013 camila2013 In revisal pentru somaj tehnic suport de stat ,pentru restrictii epidemiologice ,este obligatoriu sa trecem perioada pentru starea de alerta,( 14.11 ... (vezi toată discuția)