Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua,am si eu o intrebare la dvs:am cerut ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua,am si eu o intrebare la dvs:am cerut medicului nefrolog ...

Buna ziua,am si eu o intrebare la dvs:am cerut medicului nefrolog de la spitalul la care ma aflu in evidenta un referat pt revizuirea pensiei pe caz de boala si raspunsul a fost ca ei nu pot elibera decat referat pentru comisia de handicap.Ce pot face in acest caz? Multumesc!
Formulati o cerere scrisa si motivata si o depuneti prin posta cu confirmare de primire.
Mergeți la alt doctor nefrolog să vă facă referatul, că sunt mai mulți. Să știți că referatul se face contra cost la orice doctor, și costă cam în jur de 100 de lei.

Un alt aspect, doctorii fac referate după-masă la cabinetul particular. În spital nu prea obișnuiesc să facă referate.
Dapix, utilizator