Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de prestarii servicii de reprezentare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de prestarii servicii de reprezentare

Buna seara. Am o societate comerciala cu cod caen 8219 si pe langa activitatea de birou (ACTE AUTO => contracte vanzare cumparare etc.), doresc sa intermediez depuneri documente (TRANSCRIERI,NUMERE ROSII etc.) si as dorii sa stiu care este baza legala sa pot incheia cu clientul un contract de prestarii servicii (prin care sa il reprezint la DRPCIV), in momentul actual la DRPCIV ni se solicita o procura notariala PF-PF care nu face legatura intre SC si persoana fizica. Cum as putea lega aceasta intermediere din punct de vedere legal. Multumesc.
george-neagu, moderator
Doar gratuit si ca persoana fizica aveti dreptul.de a lucra pe reprezentare daca este vorba de acte juridice si de reprezentare juridica.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Daca includ un contract de intermediere în care atașez și bon fiscal pentru comision?
Comision depunere documente la drpciv

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Doar gratuit si ca persoana fizica aveti dreptul.de a lucra pe reprezentare daca este vorba de acte juridice si de reprezentare juridica.