Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pot avea POS fara casa de marcat?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pot avea POS fara casa de marcat?

Buna ziua. Pot avea POS fara casa de marcat? Daca da,in acest caz ,,la incasarea prin POS,trebuie emise factura si chitanta sau ese suficient bonul emis de POS? Multumesc.
george-neagu, moderator
[ link extern ] /
in anumite conditii, puteti avea pos fara casa, dar chitanta pos arata doar tranzactia, nu in ce baza s-a facut, deci aveti nevoie de factura. Chitantele se alibereaza doar pt plati cu numerar.
gi-jane2, moderator