Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Pe 18-19.11.2020, am făcut un cont pe site-ul de ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Pe 18-19.11.2020, am făcut un cont pe site-ul de dating academic ...

Pe 18-19.11.2020, am făcut un cont pe site-ul de dating academic singles. Ulterior pe data de 19.11.2020 am cerut explicit închiderea contului. Plătisem atunci un abonament premium in jur de aprox 60 de lei. Am primit răspuns de la ei că pt dezactivarea contului trebuie sa completez o cerere pe care sa o trimit prin intermediul faxului împreună cu semnătura mea. Lucru pe care bineînțeles nu l-am făcut. Azi după 3 zile de la expirarea abonamentului, mă informează că mi-au închis contul(cu toate că primesc in continuare mesaje cu cine mi-a vizitat profilul). Sunt informată (amenințată) că dacă nu plătesc cei 300 de lei +54 lei costuri tranzacție , vor fi obligați să înceapă procedura de recuperare. Cât de legal este acest lucru? Din păcate m-am informat prea târziu despre seriozitatea acestui site de dating ! Aștept părerea unui avocat in această privință. Vă mulțumesc !
Inna21, utilizator
poate va ajuta informatiile de mai jos
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Am uitat sa specific, pe data de 19.11 am și cerut eliberarea unui alt card, deci nu au apucat sa îmi retragă acea suma de bani. Întrebarea e daca legal mă poate afecta această situație !