Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 2500 lei ajutorul de telemunca in starea de alerta ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

2500 lei ajutorul de telemunca in starea de alerta pentru alti angajati decat cei pentru care s-a obtinut pentru starea de urgenta

Am beneficiat de ajutorul de telemunca pentru angajati in starea de urgenta. In starea de alerta am mai angajat oameni, au revenit angajati din concediu crestere copil , respectiv angajati care nu au fost in telemunca in starea de urgenta au intrat in telemunca in starea de alerta. Se poate cere ajutorul de 2500 lei pentru telemunca pentru cei care nu au beneficiat? Respectam toate conditiile si pentru ei: acte aditionale, operare REVISAL, cel putin 15 zile lucratoare in telemunca in starea de alerta.
apetra, utilizator
Suma ,potrivit legii, se acordă, în ordinea depunerii solicitărilor, până la 31 decembrie 2020, din bugetul asigurărilor de șomaj, prin ANOFM, în limita fondurilor alocate cu această destinație, angajatorilor, pentru angajații care au lucrat în regim de telemuncă în perioada stării de urgență sau a stării de alertă pentru cel puțin 15 zile lucrătoare.

In speta, puteti beneficia.