avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inspectie fiscala-agentie de turism
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inspectie fiscala-agentie de turism

Buna ziua,
Am o inspectie fiscala deschisa la o societate de turism, mai exact tour-operator. Mi se solicita jurnale cu privire la regimul special al agentiilor de turism. Va rog, daca aveti posibilitatea sa ma sfatuiti cum pot fi intocmite si poate aveti si un model.
Multumesc mult!
Ultima modificare: Marți, 22 Decembrie 2020
Ecodata, utilizator

Alte discuții în legătură

Model contract colaborare intre agentii imobiliare poni poni Am si eu o rugaminte, as avea si eu nevoie de un model de contract de colaboare intre 2 agentii imobiliare cu privire la vanzarea unui imobil. Va multumesc ... (vezi toată discuția)
Noul cod caen dumitru_vasilica dumitru_vasilica Buna ziua, Reprezint o agentie de turism si trebuie sa-i schimb vechiul cod caen 6330 cu altul nou conform noilor reglementari. Noul cod ptr. activitati ale ... (vezi toată discuția)
Recuperare suma de la agentia de turism anida osman anida osman Buna seara, In data de 21.03.2017 am achizitionat ( s-a platit factura ) de la agentia de turism Bavaria Tour un early booking circuit 12 zile cu plecare ... (vezi toată discuția)