Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... de câte ori pe an trebuie sa se intruneasca Asociatia ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

de câte ori pe an trebuie sa se intruneasca Asociatia de proprietari ...

de cite ori pe an trebuie sa se intruneasca Asociatia de proprietari ? si daca trebuie inregistrata in registrul Blocului ?

latka a scris:

Art. 49
(3)Pentru adoptarea hotararilor in adunarea generala a asociatiei de proprietari se au in vedere urmatoarele:
a)fiecare proprietar, membru al asociatiei, are dreptul la un vot pentru unitatea sa de proprietate imobiliara;

Multumesc pt promptitudine
ati interpretat gresit intrebarea mea. am vrut sa stiu ce temei legal si nr de sedinte ale asociatiei. sunt convins ca nu au facut cit trebuie legal.