avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... de câte ori pe an trebuie sa se intruneasca Asociatia ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

de câte ori pe an trebuie sa se intruneasca Asociatia de proprietari ...

de cite ori pe an trebuie sa se intruneasca Asociatia de proprietari ? si daca trebuie inregistrata in registrul Blocului ?
Cel mai recent răspuns: gerhardt , utilizator 22:42, 5 Ianuarie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util


latka a scris:

Art. 49
(3)Pentru adoptarea hotararilor in adunarea generala a asociatiei de proprietari se au in vedere urmatoarele:
a)fiecare proprietar, membru al asociatiei, are dreptul la un vot pentru unitatea sa de proprietate imobiliara;


Multumesc pt promptitudine
ati interpretat gresit intrebarea mea. am vrut sa stiu ce temei legal si nr de sedinte ale asociatiei. sunt convins ca nu au facut cit trebuie legal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare asociatie de proprietari - bloc nou jojoblg jojoblg Buna ziua! Ne-am mutat de curand intr-un bloc nou. Recent s-a pus discutia infiintarii asociatiei de proprietari. Dezvoltatorul a \"contactat\" o firma externa ... (vezi toată discuția)
Abuz dezvoltator in asociatia de proprietari fiordul fiordul Dezvoltatorul care detine un numar majoritar de voturi in asociatia de proprietari, a decis in cadrul adunarii generale sa voteze marirea preturilor de ... (vezi toată discuția)
Proprietari la adunarea generala a asociatiei de proprietari. ... alina_25 alina_25 Proprietari la Adunarea Generala a Asociatiei de Proprietari. La noi la Asociatia de Proprietari a ajuns un administrator care comite numai greseli ... (vezi toată discuția)