Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Un SRL isi poate deschide un cont in trezorerie OLINE ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Un SRL isi poate deschide un cont in trezorerie OLINE ?

Buna seara,
Contul de trezorerie se poate deschide la unitatea respectiva insa poate fi accesat online ulterior, in sensul ca in spatiul privat virtual se genereaza extrase trezorerie iar ordinele de plata pe format special pot fi incarcate tot prin spv .Trebuie insa ca persoana ce efectueaza tranzactii in trezo sa fie persoana desemnata si sa fie declarata si pe fisa de specimen de semnatura depus la trezorerie,sa aibe stick de semnatura electronica.
Multumesc .