Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Este legala modificarea unui articol, 86(2) din Legea ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Este legala modificarea unui articol, 86(2) din Legea 127/2019, ...

Este legala modificarea unui articol, 86(2) din Legea 127/2019, lege organica, prin OUG netrecuta prin parlament?
Prin ordonanţe de urgenţa se pot aduce modificări şi completări unor legi organice.