Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Celule stem - hotie. Bună ziua, nepoțelul meu in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Celule stem - hotie. Bună ziua, nepoțelul meu in vârstă de 3 ani si 7 luni, a ...

Bună ziua, nepoțelul meu in vârstă de 3 ani si 7 luni, a fost diagnosticat la 1 an si 9 luni cu leucemie.
Avea revoltate celule stem la nastere. Dupa verificarea medicala, medicii au spus ca are nevoie de transplant medular.
Am apelat la firma de celule stem unde are depozitate celulele, iar acestia au spus ca nu pot fi utilizate propriile celule si ca are nevoie de un donator neinrudit. Nu m-au informat ca trebuie facuta cerere de reziliere. Copilului i-a fost facut transplantul cu ajutorul medicului curant. Dupa 4 luni a recidivat si nu are alte sanse de supravietuire. Acum dupa mai bine de 1 an, am primit notificare ca trebuie sa achit taxa de depozitare de 3500 lei.
Ma poate ajuta cineva cu revolvarea acestei situatii? Daca am sau nu sanse sa ma judec cu aceasta societate. Sau platesc si asta este . Cu mulțumiri Florentina Voicu 0724888313
Bună seara,

Ar trebui citit contractul sau documentul în baza căruia au fost depozitate celulele.
Pot trimite contractul scanat la o adresa de mail?

Avocat Sebastian Murariu a scris:

Bună seara,

Ar trebui citit contractul sau documentul în baza căruia au fost depozitate celulele.