Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot divorta de un cetatean strain care nu mai este ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot divorta de un cetatean strain care nu mai este in țară ...

Cum pot divorta de un cetatean strain care nu mai este in țară si nici nu știu cu siguranță dacă pot da de el
Buna ziua,

Citarea poate sa aiba loc la ultima adresa cunoscuta din ROMANIA, si, suplimentar, paratul va putea fi citat prin intermediul postei electronice, cat si telefonic, incheindu-se un proces verbal, in acest sens.

Citatia poate fi afisata pe portalul instantelor de judecata.

Instanta de judecata poate dispune instituirea curatelei speciale,prin desemnarea un aparator din oficiu, care va reprezenta interesele sotului dvs, in cauza dedusa judecatii.

CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
Mai mult ca sigur instanta va desemna un avocat curator care să reprezinte paratul.si prin care ss se realizeze procedură de citare.Onorariul curatorului respectiv va fi suportat de dvs.Discutați cu un av pt vedea ce costuri aveti de achitat ,variante durata proces etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat