avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1894 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot divorta de un cetatean strain care nu mai este ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot divorta de un cetatean strain care nu mai este in țară ...

Cum pot divorta de un cetatean strain care nu mai este in țară si nici nu știu cu siguranță dacă pot da de el
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 14:24, 2 Ianuarie 2021
Buna ziua,

Citarea poate sa aiba loc la ultima adresa cunoscuta din ROMANIA, si, suplimentar, paratul va putea fi citat prin intermediul postei electronice, cat si telefonic, incheindu-se un proces verbal, in acest sens.

Citatia poate fi afisata pe portalul instantelor de judecata.

Instanta de judecata poate dispune instituirea curatelei speciale,prin desemnarea un aparator din oficiu, care va reprezenta interesele sotului dvs, in cauza dedusa judecatii.

Ultima modificare: Vineri, 1 Ianuarie 2021
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
Mai mult ca sigur instanta va desemna un avocat curator care să reprezinte paratul.si prin care ss se realizeze procedură de citare.Onorariul curatorului respectiv va fi suportat de dvs.Discutați cu un av pt vedea ce costuri aveti de achitat ,variante durata proces etc.
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Ianuarie 2021
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am si eu o intrebare pentru un caz de divortz, a mamei ... quoissss quoissss buna ziua, am si eu o intrebare pentru un caz de divortz, a mamei mele. va rog frumos, daca aveti vreo opinie, sa scrieti ceva 1. daca in cazul ... (vezi toată discuția)
Citare prin publicitate laur2013 laur2013 se poate face si altfel acesta citare prin publicitate ``Solutia pe scurt: Din oficiu, dispune citarea pârâtei prin afişarea citaţiei la uşa instanţei, ... (vezi toată discuția)
Procedúra de citare Bencipici Bencipici In de cauzei procedúra de citare NU este legal indeplinita? (vezi toată discuția)