avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Vaccinare este obligatorie daca nu mă vaccinez mă ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Vaccinare este obligatorie daca nu mă vaccinez mă pot concedia ...

Vaccinare este obligatorie daca nu mă vaccinez mă pot concedia cum mă pot apăra conform legii
Cel mai recent răspuns: Radu Palu , utilizator 11:08, 12 Septembrie 2021
4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu e obligatorie, nu va agitati.
9 din 13 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vaccinul nu-i obligatoriu, dar angajatorul te poate considera pericol public pentru ceilalți. De asemenea colegii de lucru te pot considera pericol public pentru ei.
5 din 6 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vaccinarea împotriva COVID-19 este voluntară/nu obligatorie. Daca ar fi fost obligatorie , nevaccinarea poate fi motiv de concediere , in anumite conditii.
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Ianuarie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic
4 din 6 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cum sa mă considere pericol pentru ceilalți daa te vaccinezi te ai imunizat n-ai cum sa te mai îmbolnăvești
8 din 12 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dar poate mai sunt vreo zece care refuză vaccinarea. Toți sunteți un potențial pericol pentru ceilalți colegi nevaccinați.
Și astfel firma suferă din lipsă de forță de muncă, infectații nevaccinați stând în concediu medical.
Deocamdată vaccinarea se face voluntar.

Alte discuții în legătură

Buna seara,lucrez intr-un centru rezidential si am refuzat vaccinarea ... patryc74 patryc74 Buna seara,lucrez intr-un centru rezidential si am refuzat vaccinarea anti covid -19,este legal sa fiu pus pe o viitoare lista de disponibilizari din acest ... (vezi toată discuția)
Teste pe banii nostri? ! cum ar trebui să procedăm, dacă ni se cer teste, ... VioCostea VioCostea Bună ziua! Cum ar trebui să procedăm, dacă ni se cer teste, angajatilor de la spital, antigen la 3 zile sau pcr, la 7 zile, dacă nu suntem vaccinați? Ne ... (vezi toată discuția)
Fortare vaccinare la locul de munca! acest email a foat trimis ... Who1984 Who1984 “Sugestie” vaccinare la locul de munca! Acest email a fost trimis astazi in companie din partea dep. De HR. ( Adaug faptul ca cei nevaccinați suntem deja ... (vezi toată discuția)