Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Bun de plata pe factura
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Bun de plata pe factura

Atunci cand ordonatorul de credite pune Bun de plata pe factura, are si obligatia de a trece si data cand face acest lucru ?
Daca da, unde e specificat acest lucru ?
george-neagu, moderator
OMFP 1792/2002 actualizat. "Bun de plata" are data si semnatura ordonatorului de credite sau a persoanei desemnate sa aprobe efectuarea prestatiei, achizitia. Data si semnatura arata cand s-a facut constatarea, iar Ordonantarea de plata nu poate fi facuta inainte de aceasta data.