Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Am cumparat un apartament care nu are ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Am cumparat un apartament care nu are apometru pentru ...

Buna ziua! Am cumparat un apartament care nu are apometru pentru contorizarea apei pe care o consum. As dori un model de cerere pe care sa o duc la asociatie pt a mi se permite sa montez apometrul. Asociatia mi-a spus ca nu are sigilii pentru apometre. Ce pot sa fac ?
Multumesc!

vali m a scris:

Intrebati de la ce firma au ceilalti apometrele si sunati-i sa va puna si dvs la fel.

Discutați cu Președintele ca sa aflati firma care a montat apometrelor ca sa va monteze același model. Sigilatea o efectuează firma nu asociatia.
Daca restul de colocatari au apometre montate puteti pune si d-tra adica un instalator dupa care chemati sa sigileze de la metrologie .
BRML nu se ocupa de sigilarea apometrelor din locuinte.