Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajatorul este obligat sa asigure suma de 400 RON ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajatorul este obligat sa asigure suma de 400 RON pentru angajatii care lucreaza in regim de telemunca?

"Conform Legii 296/2020, care prevede faptul că angajatorul va acoperi facturile la utilităţi pentru angajaţii care lucrează de acasă, ce a fost publicată în Monitorul Oficial, salariaţii care muncesc în regim de telemuncă vor putea primi cel mult 400 de lei de la angajatori pentru a-şi plăti facturile la utilităţi (energie, apă, încălzire, internet etc)."
alexandru.ionut, utilizator
Relatii suplimentare gasiti aici: www.avocatnet.ro/cautare?q=p...