Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua am fost implicat intr-un accident rutier pe ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua am fost implicat intr-un accident rutier pe data de ...

Buna ziua am fost implicat intr-un accident rutier pe data de 14 iun 2019 rutier eu fiind soferul de taxi ma aflam in statia stb ulterior au venit 2 cetateni straini sa i duc la o adresa eu nestiind unde este adresa am purtat o comversatie de aproximativ 10 min la un momendat femeia merge in spatele masini eu dorind sa plec dar nu aveam loc sa ies pentru ca era o masina fix aproape de botul masini am dat aproximativ 15 cm in spate atunci am auzit o bubuitura am coborat din masina femeia era jos a inceput sa tipe sa o duc la spital sa urcat in masina si am mers spital femeia a primit 3 zile de ingrijiri medicale.Sunt acuzat de parasirea locului accidentului si vatamare corporala ce pot pati?
La spital ati declarat datele personale de identitate şi numărul de înmatriculare al autovehiculului pe care l-ati condus? Dupa ce ati lasat victima la spital, v-ati intors la locul accidentului?
am lasat la o infirmiera datele am asteptat o ora in fata spitalui
Ati procedat corect ca ati lasat datele, dar ulterior trebuia sa va intoarceti la locul accidentului.
Pentru celeritate si o aparare efectiva, angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna strategia apararii.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Un caz clasic de necunoastere a legislatiei. Intuiesc motivul pt. care soferul a asteptat la spital.
am fost la politie si mia spus ca trimite dosarul la parchet pt a face munca in folosul comunitati netrimitere in judecata