Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... C.M.I.- urile sunt obligate sa emita chitanta
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

C.M.I.- urile sunt obligate sa emita chitanta

C.M.I.- urile sunt obligate sa emita chitanta pentru sumele de bani incasate de la persoane fizice sau e de ajuns sa dea un simplu bon fiscal? Copia bonului fiscal ramasa la C.M.I este doar in format pe calculator sau trebuie sa fie si in format fizic pe rola de hartie?
george-neagu, moderator