avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract prestari servicii cu procent din vanzari
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract prestari servicii cu procent din vanzari

Buna ziua,

Cum se face un contract de prestari servicii de design de produs cu plata ca procent din vanzari? Cum se verifica sumele? Ce ar mai trebui sa stiu? Multumesc!

Alte discuții în legătură

Ce fel de contract îmi trebuie bettyna bettyna Bună ziua, am o problemă și nu știu cum să o rezolv. Există un contract de consultanță între două SRL-uri A și B (unde A reprezintă un restaurant ... (vezi toată discuția)
Producator, da sau nu? MonicaOlariu MonicaOlariu Buna Ziua! In cazul in care produsele textile comercializate de mine sunt produse de o alta firma(fara marca lor) conform cerintelor\ideilor\indicatiilor mele, ... (vezi toată discuția)
Contract comision Lucian_bz Lucian_bz Buna ziua tuturor, Am o problema mai ... ciudata, cel putin pentru mine. Exista vreo metoda de contabilizare a unui asa numit \"Contract de ... (vezi toată discuția)