Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare casa de expeditii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare casa de expeditii

Bună ziua,

As vrea sa înființez o casa de expeditii.
In prezent, am un SRL care activează în domeniul transportului de marfa (cod caen: 4941)

Este necesar sa înființez un alt SRL care sa activeze ca și casa de expeditii? Și care ar fi condițiile pe care treb sa le îndeplinesc ca să o pot deschide. Ptr sediul social as folosi propriul apartament unde este și sediul actualei firme. Am ceva restricții?

Va mulțumesc anticipat.
Buna seara, Aveti nevoie de codul CAEN 5229- Alte activitati anexe transporturilor. Se poate extinde obiectul de activitate al societatii actuale cu codul anterior mentionat si autorizat ca obiect principal de activitate.
Avocat Isabela Hagiu, utilizator