Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificatul de moștenitor se poate obține în baza ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificatul de moștenitor se poate obține în baza certificatului ...

Certificatul de moștenitor se poate obține în baza certificatului de deces și a certificatului de naștere a moștenitorului și din alt județ, său trebuie să mă duc la un miros in județul în care a locuit tata?
Menționez că suntem 3 copii și o soție (căsătoria a fost acum 2 ani).
Vă mulțumesc!
Trebuie să dezbateti succesiunea la un birou notarial din circumscripția judecătoriei unde defunctul a avut ultimul domiciliu.