avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificatul de moștenitor se poate obține în baza ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificatul de moștenitor se poate obține în baza certificatului ...

Certificatul de moștenitor se poate obține în baza certificatului de deces și a certificatului de naștere a moștenitorului și din alt județ, său trebuie să mă duc la un miros in județul în care a locuit tata?
Menționez că suntem 3 copii și o soție (căsătoria a fost acum 2 ani).
Vă mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 19:29, 10 Ianuarie 2021
Trebuie să dezbateti succesiunea la un birou notarial din circumscripția judecătoriei unde defunctul a avut ultimul domiciliu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune macinic macinic Buna ziua, As dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru dezbaterea succesiunii. Aceasta poate avea loc numai in judetul unde defunctul a locuit sau se poate ... (vezi toată discuția)
Putem obtine un certificat in baza altui certificat? Silvia1945 Silvia1945 Putem obtine un certificat in baza altui certificat? Am o vecină la etajul 7 care a moștenit averea unui bătrân văduv, care nu avea copii; a avut ... (vezi toată discuția)
Succesiune pentru masina brinduselena brinduselena ce acte sunt necesare pentru succesiune?am 2 copii si sotul a decedat pe 04 .01.2012.si cat ma costa aceasta succesiune?va multumesc (vezi toată discuția)