Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua! Un grup de facebook a fost amenințat cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua! Un grup de facebook a fost amenințat cu un proces ...

Bună ziua! Un grup de facebook a fost amenințat cu un proces din cauza unui scandal ivit. Grupul este foarte mare, vorbim de mii de persoane și este de pamflet. Eu pot fi dată în judecată deși nu am avut nici o legătură în acest scandal? Menționez că mi-am dat cu părerea pe alocuri și am avut un limbaj ok și decent. Este prima oară când aud de un asemenea demers și sunt curioasă dacă poți fi dat în judecată pentru orice lucru mărunt spus. Va multumesc anticipat !
Din cate stiu eu, poti fi dat in judecata si pt ce spui pe facebook... Si mi se pare si normal. Mai multa atentie de-acum incolo !
Puteti fi data in judecata, probele sunt acolo. Depinde ce ati spus, in ce context, cat poate priba persoana va a fost afectata.
O amenintare cu datul in judecata nu ajunge neaparat la judecata si chiar daca va da, nu inseamna ca o sa si castige, ramane de vazut .
Ce trebuie sa aveti in vedere, e ce scrieti pe rețelele sociale.