avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 407 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, fostul meu soț are niște convorbiri ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, fostul meu soț are niște convorbiri telefonice ...

Bună ziua, fostul meu soț are niște convorbiri telefonice cu mine înregistrate. După încheierea divorțului vrea sa le trimită familiei mele fără acordul meu. Ce pot face pentru a împiedică acest lucru?Convorbirile fiind despre mine, înregistrările fiind făcute fără acordul meu.
Ultima modificare: Miercuri, 13 Ianuarie 2021
Crisss123, utilizator
nu puteti. puteti face plangere doar daca va santajeaza.
si daca le trimite, apoi
Îl puteți soma prin avocat ca îl veți da in judecată daca trimite înregistrările.
Este insa un proces destul.de complicat și fara avocat foarte bun nu cred ca îl câștigati deoarece nu este ca un proces de divorț ca simplitate.
Nu pot sa ii fac plângere penală la politie?
Nu.
Plangere se face pentru infracțiuni.
Ultima modificare: Miercuri, 13 Ianuarie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Art 226,violarea vieții private

Alte discuții în legătură

Ascultarea telefoanelor yarrrns yarrrns Sunt acuzat si amenintat de avocatul sotiei mele ca imi sunt ascultate telefoanele , ba mai mul ca sotia este de acord sa le puna spre ascultare in sala de ... (vezi toată discuția)
Inregistrari telefonice iosif.kramar iosif.kramar Am mare nevoie de un sfat.Angajatorul ma hartuieste pe telefon. Suna, ma ameninta samd. Incepand cu luna Iunie a,.c. Vreau sa-l dau in judecata si as vrea sa ... (vezi toată discuția)
Custodia fetitei comuna Cira Cira Buna dimineata!Ma numero Daniela si sunt divortata de fostul in 2016... Locuiam in Italia impreuna cu fata(fiica mea este nascuta in Italia)... In luna ... (vezi toată discuția)