Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, fostul meu soț are niște convorbiri ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, fostul meu soț are niște convorbiri telefonice ...

Bună ziua, fostul meu soț are niște convorbiri telefonice cu mine înregistrate. După încheierea divorțului vrea sa le trimită familiei mele fără acordul meu. Ce pot face pentru a împiedică acest lucru?Convorbirile fiind despre mine, înregistrările fiind făcute fără acordul meu.
Crisss123, utilizator
nu puteti. puteti face plangere doar daca va santajeaza.
si daca le trimite, apoi
Îl puteți soma prin avocat ca îl veți da in judecată daca trimite înregistrările.
Este insa un proces destul.de complicat și fara avocat foarte bun nu cred ca îl câștigati deoarece nu este ca un proces de divorț ca simplitate.
Nu pot sa ii fac plângere penală la politie?
Nu.
Plangere se face pentru infracțiuni.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Art 226,violarea vieții private