Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara, este posibilă înmatricularea unui ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara, este posibilă înmatricularea unui autoturism înmatriculat ...

Bună seara, este posibilă înmatricularea unui autoturism înmatriculat in RO fără certificatul de înmatriculare pe numele fostului proprietar, acesta fiind reținut pe data de 09 Ianuarie 2021 tocmai pentru acest lucru. Menționez că am toate actele în afară de certificatul de înmatriculare, acesta fiind în posesia Poliției Române . Vă mulțumesc!
Aveți idee cum să rezolv această problemă?
Ati condus un vehicul cu inmatricularea suspendata, iar politia a retinut acel certificat in baza art. 112 din OUG 195/2002. Intrebati la DRPCIV care este procedura in acest caz:
[ link extern ]