avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1918 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara, este posibilă înmatricularea unui ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara, este posibilă înmatricularea unui autoturism înmatriculat ...

Bună seara, este posibilă înmatricularea unui autoturism înmatriculat in RO fără certificatul de înmatriculare pe numele fostului proprietar, acesta fiind reținut pe data de 09 Ianuarie 2021 tocmai pentru acest lucru. Menționez că am toate actele în afară de certificatul de înmatriculare, acesta fiind în posesia Poliției Române . Vă mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 05:24, 14 Ianuarie 2021
Aveți idee cum să rezolv această problemă?
Ati condus un vehicul cu inmatricularea suspendata, iar politia a retinut acel certificat in baza art. 112 din OUG 195/2002. Intrebati la DRPCIV care este procedura in acest caz:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Instiintare parcare neregulamentare in parbriz CiobyJr CiobyJr Buna ziua, Tocmai ce am primit un premiu de parcare neregulamentare in parbriz in care scrie ca la data de xxx la ora xxx autoturismul cu numarul de ... (vezi toată discuția)
Am cumpărat o mașină înmatriculată, care ulterior s-a dovedit a fi furată. cum este posibil să fie înmatriculată o astfel de mașină și ce pot face ca să-mi recuperez banii? ContSters463957 ContSters463957 Bună ziua vă scriu în speranța că voi primi un răspuns din partea unei persoane autorizate în acest domeniu. Am cumpărat în ianuarie 2018 un ... (vezi toată discuția)
Am cumpărat o mașină second hand este înmatriculata mașina ... Roob Roob Am cumpărat o mașină second hand este înmatriculata mașina da nu pe numele meu și o am de 4 luni daca mă duc să o înmatriculez acum se întâmplă ceva (vezi toată discuția)