Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... De la ce suma restanta te poate da asociația de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

De la ce suma restanta te poate da asociația de proprietari ...

De la ce suma restanta te poate da asociația de proprietari în judecata?
La 3 luni de neplata.
Dar, nu prea dau in judecata pentru 600 sau 800 lei.
Legiuitorul a prevazut dreptul in sarcina asociatiei de proprietari de a demara procedura recuperare debite in instanta pentru orice suma cu titlu de restanta