Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Am un loc de parcare pe numele sotului. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Am un loc de parcare pe numele sotului. Intre timp ...

Buna ziua! Am un loc de parcare pe numele sotului. Intre timp el a decedat. Cum procedez sa trec locul pe numele meu? mentionez ca masina, in urma succesiunii si a partajului este pe numele meu.
depuneti cerere la primaria de care apartineti, insotita de copie dupa actele masinii, autorizatia veche de parcare.. etc.