avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Profesor pentru invatamantul primar, ca urmare a ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Profesor pentru invatamantul primar, ca urmare a absolvirii Scolii ...

Profesor pentru invatamantul primar, ca urmare a absolvirii Scolii Normale si studiilor de lunga durata cu modul pegagogic de 2 ani care include Psihologie, Pedagogie, Metodica etc, , am obtinut o diploma de Master in 2007, durata 4 semestre, iar in 2013 diploma de Doctor in Filologie. As dori sa stiu daca aceste doua diplome pot reprezenta/ se pot incadra la vreuna din categoriile de mai jos:
- studii postuniversitare de specializare
- studii academice postuniversitare
- studii aprofundate de specializare
- masterat in sistem postuniversitar sau un alt masterat in cadrul ciclului II de studii universitare
- cursuri de perfectionare postuniversitara.


Mentionez ca acestea sunt criterii pentru evaluarea personalului didactic in vederea unei restrangeri de activitate.
Multumesc pentru raspuns!

Alte discuții în legătură

Profesor psihopedagogie speciala catone catone Sunt profesor titular in invatamatul special,pe o catedra de pshihopedagogie speciala.Am urmatoarele studii: - facultatea de matematica, specializarea ... (vezi toată discuția)
Schimbare specializare. licență sau conversie? tonica31 tonica31 Bună ziua.! Doresc să mă lămuriți într-o problemă. Sunt cadru didactic titular(învățătoare). Am absolvit Liceul Pedagogic în 1999. Am terminat ... (vezi toată discuția)
Studii universitare de lungã sau de scurtã duratã flodac flodac Bună ziua! Vă rog să mă lămuriți În anul 2008 am absolvit cu examen de licență cursurile de 4 ani (I.D.) ale Facultății de ... (vezi toată discuția)