avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, am 53 ani si as dori sa stiu pentru ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, am 53 ani si as dori sa stiu pentru pensionare inainte ...

Bună ziua,
am 53 ani si as dori sa stiu pentru pensionare inainte cu 10 ani persoana cu handicap accentuat , ce ar trebui sa fac ? am certificat de handicap accentuat revizuit pentru urmatorii 2 ani şi eu aş putea cere pensionare inainte sau doar dacă este certificatul permanent si daca da , când anume ? Multumesc

Alte discuții în legătură

Pensionare daniela.rusu daniela.rusu Buna ziua, Sunt persoana cu handicap fizic accentuat, am certificat de handicap accentuat permanent. Vreau sa stiu cand ma pot pensiona, pensie normala. Sunt ... (vezi toată discuția)
Pensie cu handicap accentuat Florina Flori Florina Flori Buna ziua,am varsta de 52 de ani și am handicap din 2005,din 2014 am certificat de handicap accentuat,am cotizat la stat 30 de ani,credeti ca as putea ieși ... (vezi toată discuția)
Varsta de pensionare gina1971 gina1971 Buna ziua, sunt nascuta la data de 12.10.1971, sunt incadrata in munca din anul 1993 /.13 decembrie, am un handicap accentuat, congenital , parapareza ... (vezi toată discuția)