Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna seara, am avut un proces civil, la sfarsitul ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna seara, am avut un proces civil, la sfarsitul lunii am primit ...

Buna seara,
am avut un proces civil, la sfarsitul lunii noiembrie am primit hotararea. Au trecut aproape doua luni si nu am primit sentinta. E normal asa ceva? Sentinta apare intai pe portal si dupa prin posta, impreuna sau nu are legatura? intreb ptr ca nu as vrea sa se fii pierdut si sa pierd la randul meu posibilitatea de apel.
Multumesc
Greeneyes01, utilizator
Redactarea hotararilor dureaza luni de zile. Sunati la arhiva odata pe luna sa verificati daca s-a redactat, daca aveti dubii ca nu ati primit-o.
În ultimii ani s devenit o regulă că hotărârile să se motiveze în minim 2,-,3 luni..
Va multumesc pt raspuns