Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sanctionare judecator: Un judecator de la curtea de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Sanctionare judecator: Un judecator de la curtea de apel in a ...

Sanctionare judecator:

Un judecator de la curtea de apel X a chemat avocatul cauzei pe care o judeca in birou si l-a indrumat ce acte sa prezinte pentru a avea castig de cauza intr-o cauza politica. Judecatorul respectiv a fost inregistrat in timp ce facea aceste indrumari, iar inregistrarea a ajuns la un post de televiziune.
Ma intereseaza sa stiu cum ii este afectata reputatia judecatorului, ce abateri a facut, ce sanctiuni disciplinare se pot aplica si care este postura presedintelui Curtii de apel cu privire la comportamentul judecatorului.
antonescmada, utilizator