Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... firma cod caen secundar 7112 .
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

firma cod caen secundar 7112 .

Bună ziua... Am o firma care are cod caen 7112 secundar activitate desfășurată în afara sediului social.. cod caen principal al firmei este 4741...ar trebuii ca toți salariații cu cim sa aibă salariul min 3000 lei obligatoriu?.... Sau salariul minim pe economie?.... Se aplica facilitățile în domeniul construcțiilor în cazul societății?.... Dacă are cod caen principal 4741?....nu prea înțeleg.... Cum e corect?
Salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată, fără a include sporuri și alte adaosuri, stabilit la suma de 3.000 lei lunar este aplicabil tuturor salariaților angajatorilor care desfășoară activități în domeniile de activitate mentionate in lege.
Mulțumesc... Sa înțeleg ca e și cazul firmei descrise care are activități secundare în domeniul construcțiilor...
Legea nu face distinctie intre codul CAEN principal si cel secundar.