Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Echivalare vechime in invatamant
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Echivalare vechime in invatamant

Buna ziua. Sunt incadrata pe un post in invatamant ca prof. titular de 12 ani si am 11 ani lucrati anterior intrarii in invatamant in specialitatea de pe diploma de studii. Pot beneficia de echivalarea vechimii in invatamant?
R.G., utilizator
Vechimea in invatamnt sunt anii lucrati in invatamnt. Ceilalti se aduna la vechimea in munca.
Vechimea în învăţământ este formată din vechimea efectivă în învăţământ şi vechimea recunoscută în învăţământ, după caz.