avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1240 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Venitul brut impozabil este aceelasi cu salariul brut ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Venitul brut impozabil este aceelasi cu salariul brut ?pe carte ...

Venitul brut impozabil este aceelasi cu salariul brut ?pe carte de munca ca si pe fluturas am o suma care reprezinta venitul brut iar pe o adverinta pe care am cerut o de la angajator la venit brut impozabil este trecuta o suma mult mai mare
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:30, 11 Decembrie 2021
Venitul brut impozabil nu este aceelasi cu salariul brut.
concediu de maternitate din care se calculeaza? din venit brut sau din salriu brut?
Va referiți la prenatal/postnatal sau la CCC?
Mă refer la postnatal.
Baza de calcul a indemnizației se determină ca medie a veniturilor brute lunare din ultimele 6 luni din cele 12 luni din care se constituie stagiul de asigurare, până la limita a 12 salarii minime brute pe țară lunar,
pe baza cărora se calculează contribuția asiguratorie pentru muncă.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul prenatal Jakob Jakob Buna ziua, Concediul prenatal se calculează la cele 12 luni lucrate necesare pentru obținerea indemnizației pentru creșterea copilului? Va multumesc ! (vezi toată discuția)
Pot beneficia de concediul de cresterea copilului daca sunt in somaj? loredana.oprea loredana.oprea Buna ziua.Eu am fost in ccc din 01.03.2017 pana in data 12.12.2018,apoi m-am intors la munca dar pentru o perioada scurta.mi-au dat preaviz deoarece mi-au ... (vezi toată discuția)
La concediu prenatal 85% din net sau brut? Alexandra1822 Alexandra1822 As vrea sa știu daca concediu prenatal si posnatal se plateste cu 85% din salariul brut? (vezi toată discuția)