Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Venitul brut impozabil este aceelasi cu salariul brut ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Venitul brut impozabil este aceelasi cu salariul brut ?pe carte ...

Venitul brut impozabil este aceelasi cu salariul brut ?pe carte de munca ca si pe fluturas am o suma care reprezinta venitul brut iar pe o adverinta pe care am cerut o de la angajator la venit brut impozabil este trecuta o suma mult mai mare
Venitul brut impozabil nu este aceelasi cu salariul brut.
concediu de maternitate din care se calculeaza? din venit brut sau din salriu brut?
Va referiți la prenatal/postnatal sau la CCC?
Mă refer la postnatal.
Baza de calcul a indemnizației se determină ca medie a veniturilor brute lunare din ultimele 6 luni din cele 12 luni din care se constituie stagiul de asigurare, până la limita a 12 salarii minime brute pe țară lunar,
pe baza cărora se calculează contribuția asiguratorie pentru muncă.