avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua! In conformitate cu noul ordin ANRE ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua! In conformitate cu noul ordin ANRE nr.178/2020 prin ...

Buna ziua!
In conformitate cu noul ordin ANRE nr.178/2020 prin care se reglementează Lg. 123/10.07.2012 privind racordarea la gaz a consumatorilor casnici , va rog să-mi Spune-ți dacă eu beneficiez de aceste reglementări și dacă da cum pot să-mi recuperez suma data pentru racordare la gaz.
In data de 25.08.202o am plătit suma de 4088 lei reprezentând racordare la rețeaua de gaz, racordarea propriu-zisă sa efectuat doar in luna Noiembrie 202o.

Alte discuții în legătură

Buna seara. in decembrie a intrat in vigoare legea 290/2020 prin ... s.sttefan s.sttefan Buna seara. In decembrie a intrat in vigoare Legea 290/2020 prin care racordarea la energie electrica este gratuita pentru consumatorii casnici. In urma ... (vezi toată discuția)
Ordinul anre 178/2020 racordare la gaze bepoveda bepoveda Buna seara, doresc sa ma racordez la sistemul de distributie al gazelor naturale conform ordinului ANRE 178/2020 insa nici un distribuitor din regiunea mea nu ... (vezi toată discuția)
Despagubire investitori conducta gaze as dori sa stiu daca investitorii ... Dor77 Dor77 Despagubire investitori conducta gaze As dori sa stiu daca investitorii unei conducte de gaze sunt obligati de lege sa emita factura fiscala pentru ... (vezi toată discuția)