avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Buna ziua. Sunt însărcinată și urmează să nasc în aprilie. În anul 2020 am terminat masterul la zi , pe timpul verii am lucrat iulie, august si in septembrie am început scoala postliceala AMG anul I cursuri la zi. Pot beneficia de indemnizatie in situatia in care nu am dat examenul de diploma la master si am început o altă scoala?
Ultima modificare: Vineri, 22 Ianuarie 2021
Alexa.ali, utilizator
Cel mai recent răspuns: Alexa.ali , utilizator 08:45, 22 Ianuarie 2021
mai 2019 - aprilie 2021 este perioada eligibila pentru CCC.

Detaliati exact in perioade statutul dvs din acest interval.
Mai 2019 eram studentă la master cursuri de zi până 21 iunie 2020, pe care l-am absolvit dar nu am dat examenul de diploma, iulie, august si jumatate din septembrie am lucrat sezonier si in septembrie 2020 am început scoala postliceala AMG primul an la zi pe care o voi face până în 2023. Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil pentru eleva la postliceala lauramateescu lauramateescu Buna ziua, sunt insarcinata in 39 saptamani, am 25 ani si sunt eleva la postliceala la cursuri de zi, scoala de stat. Data probabila a nasterii este 28 iunie ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! in iulie 2023 am terminat scoala postliceala de farmacie, ... Lavinia1309 Lavinia1309 Buna ziua! In iulie 2023 am terminat scoala postliceala de farmacie, de la 1 august m-am angajat... La inceputul lunii aprilie 2024 urmeaza sa nasc, ... (vezi toată discuția)
Sunt însărcinată și urmează sa nasc în luna iulie 2023. ... Laurampneagu Laurampneagu Sunt însărcinată și urmează sa nasc în luna iulie 2023. Am următorul caz: - pana în 30 septembrie 2021 am lucrat timp de 6 ani ca asistent medical ... (vezi toată discuția)