Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Buna ziua. Sunt însărcinată și urmează să nasc în aprilie. În anul 2020 am terminat masterul la zi , pe timpul verii am lucrat iulie, august si in septembrie am început scoala postliceala AMG anul I cursuri la zi. Pot beneficia de indemnizatie in situatia in care nu am dat examenul de diploma la master si am început o altă scoala?
Alexa.ali, utilizator
mai 2019 - aprilie 2021 este perioada eligibila pentru CCC.

Detaliati exact in perioade statutul dvs din acest interval.
Mai 2019 eram studentă la master cursuri de zi până 21 iunie 2020, pe care l-am absolvit dar nu am dat examenul de diploma, iulie, august si jumatate din septembrie am lucrat sezonier si in septembrie 2020 am început scoala postliceala AMG primul an la zi pe care o voi face până în 2023. Multumesc