Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Am pierdut originalul titlului de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Am pierdut originalul titlului de proprietate pe apartament ...

Buna ziua,
Am pierdut originalul titlului de proprietate pe apartament si nu am copie. Deci, nu stiu numarul de inregistrare si data exacta cu care a fost emis.
1. Cum as putea sa-l declar pierdut in Monitorul Oficial?
2. Cum as putea intra in posesia unui duplicat?
Va multumesc!
Buna ziua, depinde in ce consta titlul de proprietate. Daca este un contract (vanzare, donatie, certificat mostenitor) puteti obtine duplicatul de la notarul care l-a autentificat.