Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare COR fara o noua fisa a postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare COR fara o noua fisa a postului

Poate sa sanctioneze angajatorul un angajat pentru neindeplinirea unor sarcni ce tin de vechea pozitie in firma? Mentionez ca, exista un act aditional de schimbare COR, dar angajatorul nu a dat spre semnare o noua fisa a postului angajatului.
Dupa schimbare COR, daca nu se semneaza o noua fisa a postului, poate fi luata in considerare fisa postului trecuta?

Multumesc!
Denumirea postului este aceeasi?
Nu, denumirea postului si COR-ul sunt total diferite. Multumesc!
In acest caz, ar trebui act aditional la c.i.m.
Exista act aditional la CIM, dar nu exista fisa a postului.
Exista act aditional la CIM, dar nu mi s-a dat o noua fisa a postului. De aceea intrebarea era daca, in momentul semnarii actului aditional, vechea fisa a postului se anuleaza automat? Multumesc!