avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1742 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare COR fara o noua fisa a postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare COR fara o noua fisa a postului

Poate sa sanctioneze angajatorul un angajat pentru neindeplinirea unor sarcni ce tin de vechea pozitie in firma? Mentionez ca, exista un act aditional de schimbare COR, dar angajatorul nu a dat spre semnare o noua fisa a postului angajatului.
Dupa schimbare COR, daca nu se semneaza o noua fisa a postului, poate fi luata in considerare fisa postului trecuta?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: eui1 , utilizator 10:31, 29 Ianuarie 2021
Denumirea postului este aceeasi?
Nu, denumirea postului si COR-ul sunt total diferite. Multumesc!
In acest caz, ar trebui act aditional la c.i.m.
Exista act aditional la CIM, dar nu exista fisa a postului.
Exista act aditional la CIM, dar nu mi s-a dat o noua fisa a postului. De aceea intrebarea era daca, in momentul semnarii actului aditional, vechea fisa a postului se anuleaza automat? Multumesc!

Alte discuții în legătură

Urgent ajutor, va rog :) denisa_eu denisa_eu Buna ziua, la noul loc de munca nu exista fise de post iar printre sarcinile primite, apare si intocmirea acestora. I-am adus la cunostinta angajatorului ca ... (vezi toată discuția)
Fisa postului 27George 27George Buna ziua Numele meu este George si am rugamintea sa ma ajutati cu un raspuns concret cu privire la corectitudinea unei FISE DE POST si efectul acesteia la ... (vezi toată discuția)
Schimbare clauze cim ClaudiaN ClaudiaN Buna ziua! Daca am fost angajata pe o functie in cim conform unui cod COR specificat, schimbarea functiei din CIM se poate face doar in baza unei decizii de ... (vezi toată discuția)