avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Viitor salariat, din Rep Moldova, cu CNP si viza de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Viitor salariat, din Rep Moldova, cu CNP si viza de flotant in ...

Viitor salariat, din Rep Moldova, cu CNP si viza de flotant in Romania, cu viza de munca.
Cum ati face angajarea, normal sau pe lege speciala?
Cel mai recent răspuns: coca_lb , utilizator 16:06, 25 Ianuarie 2021
Are si cetatenie romana?
Nu. Permis de sedere temporara, membru familie cet roman, drept de munca... asa scrie pe permisul de sedere.
Ultima modificare: Luni, 25 Ianuarie 2021
coca_lb, utilizator
Angajarea se va face in baza Codului Muncii , completat cu avizul de munca.
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Viitor salariat, din rep moldova, cu cnp si viza de flotant in ... coca_lb coca_lb Viitor salariat, din Rep Moldova, cu CNP si viza de flotant in Romania, cu viza de munca. Cum ati face angajarea, normal sau pe lege speciala? Am vazut ... (vezi toată discuția)
Angajare cetatean moldovean Patience Patience Buna ziua, Trebuie indepline anumite conditii pentru ca o societatea sa poata angajeza un cetatean moldovean care are permis de sedere temporara, pe care ... (vezi toată discuția)
Angajare cetatean indian Daliborka Daliborka Buna ziua va rog ma puteti ajuta am dori sa angajam cetatean indian cu permis de sedere in Romania, este casatorit aici, dar nu stiu cum se procedeaza in ... (vezi toată discuția)