Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Viitor salariat, din Rep Moldova, cu CNP si viza de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Viitor salariat, din Rep Moldova, cu CNP si viza de flotant in ...

Viitor salariat, din Rep Moldova, cu CNP si viza de flotant in Romania, cu viza de munca.
Cum ati face angajarea, normal sau pe lege speciala?
Are si cetatenie romana?
Nu. Permis de sedere temporara, membru familie cet roman, drept de munca... asa scrie pe permisul de sedere.
coca_lb, utilizator
Angajarea se va face in baza Codului Muncii , completat cu avizul de munca.
Multumesc frumos!