Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Racordare teren la energie electrica. Cum se poate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Racordare teren la energie electrica. Cum se poate racorda un ...

Racordare teren la energie electrica.
Cum se poate racorda un teren intravilan agricol (intre case) la energie electrica. Nu vreau sa construiesc si am nevoie de curent doar pentru iluminat si supraveghere video (camera de supraveghere conectata la internet fara DVR).
Multumesc!
Pentru cei care cauta raspuns la aceasta discutie:
Se depune o solicitare pentru ATR (aviz tehnic de racordare) la operatorul de distributie. Obiectul solicitarii: infiintare gradina de legume
Salut! Imi poti spune te rog ce documente a fost nevoie sa depui cand ai facut solicitarea pentru ATR cu motivul infiintare gradina de legume?
Am depus contractul de vanzare - cumparare, intabularea si planul instalatiei electrice, plan intocmit de un instalator autorizat (cei care se vor ocupa si de bransament).
Terenul trebuie sa fie intravilan si la o distanta mai mica de 100m fata de ultimul stalp.