avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1646 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Dacă sunt dat în urmărire generala în România și ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Dacă sunt dat în urmărire generala în România și trebuie ...

Dacă sunt dat în urmărire generala în România și trebuie sa îmi fac pașaport în străinătate, exista vreo posibilitate sa am probleme la ambasadă, să mă aștept la vreo surpriza?
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 21:18, 3 Februarie 2021
Raspuns simplu:
DA.
Ultima modificare: Sâmbătă, 30 Ianuarie 2021
Lăzăruţiu Lucian, Avocat
Dar la ce va asteptati? Mai bine va predati singur, nu credeti ca ar fii mai bine?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasaport expirat in strainatate OlDumitra OlDumitra Ma gasesc in Asia de aproape 10 ani de zile. Mai intai ca student, apoi ca turist. Am avut viza legal in toti acesti ani. Pasaportul imi expira la ... (vezi toată discuția)
Domiciliu in romania? cristinamariav cristinamariav Am carte de identitate romana si pasaport romanesc. Locuiesc in strainatate de mai bine de 8 ani (in tara ajungand numai in concediu - maxim 3 saptamani pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, noi locuiam in străinătate , fetiței noastre minore ... IULIA-IULIA IULIA-IULIA Buna ziua, Noi locuiam in străinătate , fetiței noastre minore i-a expirat pașaportul in luna Iunie a acestui an ! In luna mai am trimis cerere sa ii ... (vezi toată discuția)