Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Dacă sunt dat în urmărire generala în România și ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Dacă sunt dat în urmărire generala în România și trebuie ...

Dacă sunt dat în urmărire generala în România și trebuie sa îmi fac pașaport în străinătate, exista vreo posibilitate sa am probleme la ambasadă, să mă aștept la vreo surpriza?
Raspuns simplu:
DA.
Lăzăruţiu Lucian, Avocat
Dar la ce va asteptati? Mai bine va predati singur, nu credeti ca ar fii mai bine?