Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Intr-o actiune in pretentii, pentru plata ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Intr-o actiune in pretentii, pentru plata unei facturi ...

Buna ziua,
Intr-o actiune in pretentii, pentru plata unei facturi restante, ca urmare a incheierii unui contract de prestari servicii de dirigentie cu o UAT , s-a introdus o cerere de chemare in judecata la instanta civila , si s-a pronuntat o sentinta care a fost atacata cu apel , de catre parata. In apel a adus in discutie exceptia necompetentei instanteti civile , invocand legea achizitiilor , respectiv sectia civila a tribunalului.
Se poate invoca exceptia necompetentei in apel , in conditiile in care in prima instanta nu a fost adusa in discutie? Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~