Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Consemnarea tematicii de instruire SSM
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Consemnarea tematicii de instruire SSM

Buna seara,
Intrebarea mea se refera la fisele individuale de instruire SSM.
Daca conducatorul locului de munca instruieste lucratorii din subordine, trecerea tematicii in fise, actiunea de scriere efectiva a tematicii, o poate face o alta persoana decit conducatorul locului de munca?
Monica Popescu, utilizator
Nu este o interzicere in acest sens. Semnatura trebuie sa fie a celui care instruieste si a celui care este instruit. Semnaturile sa se dea la finalul instruirii, in prezenta celor instruiti.