Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pentru venitul obtinut la alegeri fac declaratia unica?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pentru venitul obtinut la alegeri fac declaratia unica?

Anul trecut am facut parte din comisia de la alegeri de primari...Pentru venitul obtinut tresa fac o declaratie catre finante?
Multumesc!
george-neagu, moderator
Buna seara
In cazul acestor venituri impozitarea s-a facut la sursa. Obligatia de declarare a acestor venituri apartine platitorului acestor venituri.
Intrucat aceste venituri nu sunt supuse platii contributiei de asigurari de sanatate, dvs nu trebuie sa le declarati in Declaratia unica.
multumesc mult! o zi buna !